'Obama, Ortadoğu'da hiçbir şey yapmıyor'

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Barack Obama'nın Orta Doğu barışı konusunda ilerleme kaydedilmesi için "şu an için hiçbir şey yapmadığını" söyledi.

24 Kasım 2009 Salı, 14:49
Abone Ol google-news

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te bulunan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ülkenin en çok satan gazetelerinden Clarin'e yaptığı açıklamada, "Obama şu an için hiçbir şey yapmıyor, ancak bizi barış sürecinde ilerleme kaydetmeye davet etti. İleride daha önemli bir role sahip olacağını umut ediyorum" ifadelerini kullandı.

ABD'nin İsrail'e uluslararası hukuka saygı göstermesi ve yol haritasını uygulamaya koyması için baskı yapmasını istediklerini belirten Abbas, İsrail'in ABD'nin baskısıyla Yahudi yerleşkelerinden vazgeçebileceğini ve 1967'den önceki sınırlara çekilmeyi kabul edebileceğini kaydetti.

Abbas ile dün görüşen Arjantin Cumhurbaşkanı Cristina Kirchner de ABD'yi eleştirerek, "ABD yaptığından daha fazlasını yapabilir" demişti. Abbas, iki günlük Arjantin ziyaretini bugün tamamlıyor. Brezilya'dan Arjantin'e gelen Abbas, yarın Şili'ye gidecek.