Öğrencileri taşıyan otobüs devrildi

Şanlıurfa'da, üniversite öğrencilerinin bulunduğu halk otobüsünün devrilmesi sonucu, ilk belirlemelere göre 25 kişi yaralandı. Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

07 Ekim 2009 Çarşamba, 17:25
Abone Ol google-news

Harran Üniversitesi'nin Osmanbey Yerleşkesinde, Şanlıurfa-Mardin kara yoluna çıkmaya çalışan 63 H 0072 plakalı halk otobüsü, yerleşkenin çıkışında virajı alamayarak devrildi.
Olay yerine çok sayıda ambulansın sevk edildiği kazada, ilk belirlemelere göre çoğu hafif olmak üzere 25 öğrenci yaralandı. Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Bu arada, halk otobüsünü kullandığı iddia edilen ve adı öğrenilemeyen muavin ile otobüs sürücüsünün, ifadelerine başvurulmak üzere İl Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Toplantıyı yarıda bırakıp olay yerine gitti

Öte yandan, akşam saatlerinde meydana gelen kazayı haber aldiktan sonra bulunduğu toplantıyı yarıda bırakarak olay yerine giden Vali Nuri Okutan, İl Jandarma Komutanı Albay Şükrü Cumhur ile kaza yerinde incelemelerde bulundu.

Yetkililerden bilgi alan Vali Okutan'a burada bazı öğrenciler kent merkezine 25 kilometre uzaklıktaki yerleşkeye gidip dönerken yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

Kimi öğrenciler, halk otobüslerine çok sayıda kişi alındığını, süratli olan araçları bazen muavinlerin kullandığı yönünde şikayetlerde bulundu.

İncelemelerinin ardından yaralıların bir kısmının kaldırıldığı özel bir hastaneye giden Okutan, burada yaptığı açıklamada, kazadan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, ''Akşam saatlerinde Harran Üniversitemizin kampüsüne yolcu taşıyan halk otobüsü devrildi. Şu anda bizim tespitimize göre otobüsün içinde bulunan 20'nin üzerinde öğrencimiz maalesef yaralandı'' dedi.

Kazanın ardından yaralı öğrenciler ve yakınlarıyla görüştüğünü anlatan Okutan, araçların çok kalabalık ve ehliyetsiz kişilerce kullanıldığı yönünde şikayetler aldıklarını belirterek, ''Onları, gerekli görevlilere talimatlandırdım. Bundan sonra daha dikkatli olacaklar'' diye konuştu.