Öğretmenler Günü yarından itibaren kutlanıyor

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla, 23 Kasım Pazartesi günü 15.00'de il temsilcisi öğretmenleri Başöğretmen Salonu'nda kabul edecek.

22 Kasım 2009 Pazar, 13:55
Abone Ol google-news

"Millet Mektepleri"nin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü Öğretmenler günü yarından itibaren başta Başkent Ankara olmak üzere tüm Türkiye'de kutlanıyor.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla, 23 Kasım Pazartesi günü 15.00'de il temsilcisi öğretmenleri Başöğretmen Salonu'nda kabul edecek. 23 Kasım akşamı 19.30'da Beşevler Şura Salonu'nda, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğinde düzenlenen programda sanatçı Kutsi konser verecek ve Ankara Büyükşehir Belediyesi, il genelinde başarılı öğretmen ve öğrencileri plaketle ödüllendirecek.
 

Anıtkabir'i ziyaret

Öğretmenler günü'nün asıl kutlanacağı 24 Kasım Salı günü ise, sabah 9.00'da Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu başkanlığında bir öğretmenler heyeti Anıtkabir'i ziyaret ederek Büyük Önder Atatürk'ün kabrine çelenk bırakacak ve saygı duruşunda bulunacak. 9.45'te MEB Başöğretmen Anıtı'na çelenk konulacak. Kutlama törenlerine katılacak olan İl Temsilcisi öğretmenler, TBMM tören salonunda Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin tarafından kabul edilecek. Milli Eğitim Bakanı Çubukçu başkanlığı'ndaki İl Temsilcisi öğretmenler daha sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından ayrı ayrı kabul edilecek.
 

Beşevler Şura Salonu'ndaki kutlama

Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, 15.00'de Beşevler Şura salonunda yapılacak öğretmenler kutlama programında bir konuşma yapacak. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. Öğretmenler korosu, sinevizyon gösterisi, drama, genç öğretmen Pınar Umay Türkyılmaz'ın ve emekli öğretmen Tahsin Aytaç'ın konuşmaları, Merkez Kutlama Kurulu Başkanı Müsteşar Yardımcısı Sadettin Sabaz'ın ve devlet büyüklerinin konuşmalarıyla devam edecek. Ayrıca 17.00'de Kızılay Metro'da resim sergisi yer alacak. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 24 Kasım akşamı 18.30'da Başkent Öğretmenevi'nde akşam yemeği verecek.