Okul bahçesindeki dans gösterisine "erotik" tepkisi

Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen 23. Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali'nin mahalle etkinliklerinde dansçı kızların şovlarına AKP Bandırma İlçe Başkanlığı tepki gösterdi.

05 Haziran 2012 Salı, 16:57
Abone Ol google-news

AKP Bandırma İlçe Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 23. Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali etkinlikleri kapsamında Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde dansçı hızlar tarafından yapılan "erotik gösterilern" festival kutlamalarına gölge düşürdüğü iddia edildi.

Bu tür etkinliklerin okul bahçesinde yapılmasının doğru olmadığı belirtilen açıklamada, etkinliklerin düzenlenmesine müsaade eden Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahir Demirhan, Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü İdris Aydoğdu, festival komitesi ve CHP'li belediye hakkında gerekli işlemlerin yapılması gerektiği iddia edildi.

Festival etkinliklerinde erotik gösterilere yer verilmediğinin anımsatıldığı açıklamada "Özgürlük adı altında halkın yoğun olduğu cadde ve sokaklara bar ve birahane açılmasına göz yuman CHP'li yerel yönetim bir kademe daha sınıf atlayarak çocukların ve ailelerin bulunduğu platformlarda dansçı kızlar kültür etkinlikleri adı altında erotik şov yaptırmıştır. Ne yapmaya çalıştıklarını anlamak mümkün değildir. İlçe sakinlerinin bu konudaki tavrı da nettir. Bu tür etkinlik festivale yakışmamıştır. Belediye Başkanı Sedat Pekel'in mahalle sakinlerinin kendisine göstermiş olduğu tepkiyi göz önüne alarak bir sonraki yıl 24'ncüsü düzenlenecek festivalde bu tür etkinlere yer vermemesi, festival komitesi ve yetkililerin daha dikkatli olması en büyük arzumuzdur. Yapılan bu etkinlik kamu vicdanını rahatsız etmiştir. Bu vahim durum karşısında sorumlular Bandırma halkından özür dilemelidirler" denildi.