Omuzlarda hasar tespiti yapan Başkan görevden alındı

MANİSA Akhisar İlçesi'nde, kar yağışı nedeniyle zarar gören seralarda hasar tespit çalışmalarını, ayaklarının ıslanmaması için üreticilerin omuzlarında yaparken fotoğraflanan Manisa Büyükşehir Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nedim Zurnacı görevden alındı.

05 Ocak 2015 Pazartesi, 14:50
Abone Ol google-news

Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nedim Zurnacı ve beraberindeki heyet, geçen 30- 31 Aralık tarihleri arasında, yoğun kar yağışı sebebiyle Akhisar Çamönü'nde zarar gören seralarda hasar tespit çalışması yaptı.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nedim Zurnacı, çalışmalar sırasında, ayaklarının ıslanmaması için üreticiler tarafından omuzda taşınırken fotoğraflanınca, bu görüntü kamuoyunun tepkisine neden oldu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Cengiz Ergün, bugün yaptığı yazılı açıklamayla Zurnacı'nın görevinden alındığını duyurdu.

Olayı asla tasvip etmediklerini dile getiren Başkan Ergün, "Bugün itibariyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 125 ve devam eden maddeleri gereğince idari soruşturma başlatılmış ve ilgili daire başkanımız görevinden alınmıştır. Özellikle bilinmesi gerekir ki devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de belirttiği gibi 'milletin efendisi' olan köylümüz, sırtımızda taşımamız gereken değere haizdir. Bu gerçeklikten yola çıkarak bilinmesini isteriz ki ne belediye başkanı olarak şahsımızın ne de çalışanlarımızın bunun aksine bir davranış içerisinde olması mümkün değildir. Bunun aksine olabilecek hareketleri de hoş görmemiz söz konusu olmayacaktır. Kaldı ki bizlerin halkla iç içe olduğumuzu gösteren birçok olay, kamuoyunun malumudur" açıklamasını yaptı.

Bundan sonra da yapılacak en ufak yanlışlıkların bile göz ardı edilmeyeceği kaydeden Başkanı Ergün, gereken her türlü önlem alınarak müeyyidelerin uygulanacağını dile getirdi.