Omuzundaki 2 kiloluk yağ bezesini 72 yıl sonra aldırdı

Mardin'in Derik İlçesi'nde oturan 72 yaşındaki Veysi Doran, sol omuzundaki 2 kilogramlık yağ bezesini başarılı bir ameliyatla aldırdı. 1 saatlik ameliyatla kisti alan Dr. Ömer Güngörür, Derik Devlet Hastanesi'nde ilk kez böyle bir ameliyatı başarıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

17 Ağustos 2014 Pazar, 13:30
Abone Ol google-news

Derik'te yaşayan Veysi Doran, doğuştan sol omuzunda taşıdığı yağ bezesi nedeniyle büyük ağrılar çektiği için uyuyamadığını ve bu yüzden 72 yıl sonra aldırmaya karar verdiğini söyledi. Akşam rahat uyuyamadığını belirten Doran, omuzundaki yağ bezesini aldırmak için Derik Devlet Hastanesi'ne başvuruda bulundu. Yapılan tetkiklerden sonra Genel Cerrahi uzmanı Dr. Ömer Güngörür ile sağlık personelinin katıldığı ve yaklaşık 1 saat süren bir operasyonla yağ bezesi başarılı bir şekilde alındı.

Ameliyatla yağ bezesini başarılı bir ameliyatla alan Dr. Ömer Güngörür, Devlet Hastanesi'nde ilk kez böylesi bir ameliyatı başarılı bir şekilde yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Sol omuzundaki yağ bezesinden kurtulan Veysi Doran ise 72 yıl sonra ilk kez rahat uyuyacak olmanın kendisini sevindirdiğini belirterek, ameliyat gerçekleştiren sağlık ekibine teşekkür etti.