Önder'den AKP'ye: Kayıp sayfaları bizde

Davutoğlu’nun, süreçle ilgili sayfaların dijital ortamda kaybolduğu için seçim bildirgesinde yer almadığı açıklamasına HDP’den 'Kayıp sayfaları bizde' yanıtı geldi.

20 Nisan 2015 Pazartesi, 00:05
Abone Ol google-news

HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “yanlışlıkla” AKP’nin seçim beyannamesinde yer almadığını söylediği “çözüm süreci”nden söz eden iki sayfanın kendilerinde olduğunu belirterek o sayfaların Dolmabahçe deklarasyonu olduğunu kaydetti.

Davutoğlu, AKP seçim beyannamesinde çözüm sürecine değinilmemesine ilişkin olarak “Dijital ortamda metin baskıya gönderilirken bazı kaymalar olmuş, bir iki sayfa düşmüş” demişti. Önder, “Şakayı bırakın Cem Yılmaz yapsın” dedi ve beyannameden düşen iki sayfanın kendilerinde olduğunu belirtti.

‘Hırsız değil Alevi’

Davutoğlu’nun partisindeki Alevi adaylar sözlerini değerlendiren Önder, “Alevilik utanılacak bir şey mi? Sayın Davutoğlu ‘içinizde kaç tane hırsız var’ diye sormadılar. ‘Kaç Alevi var’ dediler. Bunun saklanacak nesi var?” dedi.

Önder, HDP’ye saldırıyla ilgili olarak “Eğer bu saldırının failini arayacaklarsa Davutoğlu’na bakacaklar. Sen bir partinin genel başkanına ‘hain’ dersen durumdan vazife çıkaranlar olur” diye konuştu.