Onlar Babalar Günü'nü böyle kutladı!

Yıllardır çocuklarının ölümlerine ilişkin ayrı ayrı adalet mücadelesi veren; Mısra Öz, Murat Oğraş, Şaban Vatan ve Bekir Şahin, Babalar Günü'nde çocuklarını andı.

20 Haziran 2021 Pazar, 15:25
Onlar Babalar Günü'nü böyle kutladı!
Abone Ol google-news

Her yıl Haziran ayının 3. haftasında kutlanan ve bu yıl 20 Haziran'a denk gelen 'Babalar Günü'nde, çocuklarını şüpheli bir şekilde kaybeden ebeveynler, çocuklarını andı.

MURAT OĞRAŞ: "EVLATLAR BABALARINDAN ÖNCE ÖLMEMELİ"

FETÖ'ye yakınlığı bilinen Fettah Tamince'ye ait Antalya'daki Rixos Lares Hotel'de staj yapan 16 yaşındaki Burak Oğraş, 2011 yılında otelin tesis ettiği pansiyonda yaşamını yitirdi. 16 yaşındaki çocuğun cansız bedeni, pansiyonun önünde yer alan ve içinde su olmayan havuzda bulundu. Baba Murat Oğraş ise olayın aydınlatılması için yıllardır büyük çaba gösteriyor.

Twitter'dan oğlunun mezarı başında fotoğrafını paylaşan Oğraş, şu notu düştü: 

"Evlatlar Babalarından Önce Ölmemeli"

MISRA ÖZ: "HARAM OLSUN EVLATLARINIZA SARILDIĞINIZ HER AN!"

Çorlu’daki tren faciasında oğlu Oğuz Arda Sel'i ve eski eşi Hasan Sel'i kaybeden Mısra Öz, tren "kazasının" ardından yıllardır adalet mücadelesi veriyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları'nın (TCDD) sosyal medya hesabından "Hayatta en önemli değerler bize babamızdan miras kalır; işimize duyduğumuz saygı, vatanımıza olan sevgi gibi..." ifadellerinin kullanıldığı paylaşımını alıntılayan Öz, şunları kaydetti:

"İşinize biraz saygı duysaydınız şu an bu baba oğul hayatta olurdu.

Haram olsun evlatlarınıza sarıldığınız her an!"

Öz, paylaşımında aynı zamanda TCDD İşletmesi Genel Müdürü Ali İhsan Uygun'u ve Ulaştırma Bakanlığı'nı etiketledi.

ŞABAN VATAN: "BABACIĞININ YAŞAMININ HER ANIYDIN HER ZAMAN DA ÖYLE OLACAKSIN"

Şaban Vatan, Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde yaşamını yitiren 11 yaşındaki kızı Rabia Naz Vatan’ın ölümünün aydınlatılması için yıllardır mücadele ediyor.

Vatan hakkında, geçtiğimiz Aralık ayında Dönemin Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli tarafından dava açılmış, 1 yıl 8 ay hapis cezası ve para cezası verilmişti. Vatan’a verilen cezanın hükmü ise geri bırakılmıştı.

Babalar gününde kızını anan baba Vatan, Twitter hesabından paylaşımda bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

"Ahh Meleğim, biriciğim

Sordular birgün babacığına; 

Rabia Naz'ın yokluğunu kapatabilir misin?

Senin yokluğunu, hayalini kapatabilirmiyim "Benim kızım" Sen benim biriciğim babacığının yaşamının her anıydın her zaman da öyle olacaksın..."

Vatan ayrıca, kızı Rabi Naz'ın kendisine yazmış olduğu kısa mektubun fotoğrafını da paylaştı:

BEKİR ŞAHİN: "ADALETİNİZ BATSIN, İNSANLIĞINIZ YIKILSIN" 

Mersin’de özel harekât polisi Fatih Burak Aykul tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Feray Şahin’in babası Bekir Şahin de, "Derdini, neşesini, hüznünü, mutluluğunu bizimle paylaşan kızım maalesef 3.5 yıldır aramızda yok" diyerek şu notu düştü:

"Kız babası olmak mutluluktur, sevgidir, hoşgörüdür ve adalettir. Ancak bize bu mutluluğu, bu sevgiyi kız babası olma duygusunu çok gören zalim, 23 yaşında açmamış gonca gülümüzü Feray’ımızı katletti. Derdini, neşesini, hüznünü, mutluluğunu bizimle paylaşan kızım maalesef 3.5 yıldır aramızda yok. Kızım, Babalar günümü kutlayamıyor. O katil ise bugün babasının günün kutluyor. Adaletiniz batsın, insanlığınız yıkılsın sizin. Canım kızım seni sevgi ve özlemle anacağız. Unutmadık unutturmayacağız"