Onur konuğu Ahmet Cemal

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle bu yıl 18. kez düzenlenen İzmir Kitap Fuarı, yaklaşık 350 yayınevi ve sivil toplum kuruluşuna ev sahipliği yapacak. Fuarın Onur Konuğu ise çevirmen ve yazar, gazetemiz köşe yazarı Ahmet Cemal.

21 Mart 2013 Perşembe, 13:44
Abone Ol google-news

Bu yıl 20-28 Nisan tarihlerinde Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda gerçekleşecek fuarda, dokuz gün süresince aralarında söyleşi, panel, şiir dinletilerinin de bulunduğu yaklaşık 100 dinleti gerçekleştirilecek. Fuar bu yıl alan olarak da genişliyor. Bu yıl ilk kez açılacak 3. no’lu salonda, eğitim ve kaynak kitaplarla sınavlara hazırlık yayınları yer alacak. Özellikle öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan salon, eğitim yayınlarını bir arada görme imkânı sunacak.

Öte yandan, 18. İzmir Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu Ahmet Cemal, 1942’de dünyaya geldi. Sankt Georg Avusturya Lisesi’ni ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Çevirmen olarak dünya edebiyatının önemli isimlerini Türkçeye kazandırdı. Uzun yıllar estetik, sanat tarihi, tiyatro tarihi ve çağdaş tiyatro üzerine dersler verdi. Öykü, deneme, makale ve şiir kitapları yazan Ahmet Cemal, gazetemizde köşe yazarlığına devam ediyor.
Girişin ücretsiz olduğu 18. İzmir Kitap Fuarı, her gün 11.00-20.00, kapanış günü 28 Nisan’da ise 11.00-19.00 saatlerinde ziyaret edilebilir.