Otomobilin üzerine kanıyla yazı yazdı

Konya'da park halindeki otomobillerin lastiklerini bıçakla kesen ve bir aracın üzerine kanıyla 'Turkmana. Ben iyiyim Turkmana' yazan 52 yaşındaki Mehmet Y., kaldığı depodan polis tarafından ikna edilerek çıkartıldı.

28 Ağustos 2014 Perşembe, 10:35
Abone Ol google-news

Olay, saat 02.00 sıralarında merkez Meram İlçesi Aksinne Mahallesi Gildanlı Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre mahalle çevresinde 10'dan fazla aracın lastiklerinin kesilmesi ve bir aracın kaputuna kanla "Turkmana. Ben iyiyim Turkmana" yazılması üzerine araç sahipleri ve mahalle sakinleri, sokaklarda şüpheliyi aramaya başladı. Bir depoya şüpheli birisinin girdiğini gören çevredekiler, durumu polise bildirdi.

BOMBA VAR PATLATIRIM

Olay yerine gelen polis, şüpheliyi kaldığı depodan çıkarmak için ikna etmeye çalıştı. Alkollü olan Mehmet Y., küfürler ederek, "Elimde tüp ve bomba var. İçeri girdiğiniz an patlatırım. Ben zaten bitmişim. 6 ay önce cezaevinden çıktım. Bana kimse yardım etmiyor" dedi. Polisten sigara isteyen ve sigara verilmesi halinde dışarı çıkacağını belirten şüpheli, içeriden tehditler etmeye devam etti. Polisten 3'üncü sigarasını alan Mehmet Y. daha sonra kapıyı açıp dışarı çıktı.

KANIYLA YAZI YAZDI

Park halindeki otomobile yazılan yazınında Mehmet Y. tarafından kanıyla yazıldığı ortaya çıktı. Mehmet Y.'nin yıllar önce Türkmenistan'dan göç ettiği belirtildi. Mehmet Y., gazetecilere de "Çekin çekin. Kaldığım yeri de çekin. Görün halimi. Nerede kaldığıma bakın" dedi.

Sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülen Mehmet Y.'nın yapılan testlerinde 1.87 promil alkollü olduğu öğrenildi. Mehmet Y. ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.