Özdemiroğlu'nun eserleri koruma altında

Attila Özdemiroğlu’nun eserleri telif şirketi Universal Music Publishing Group tarafından temsil edilecek.

23 Ekim 2018 Salı, 12:34
Abone Ol google-news
 Müzik tarihimizin en önemli bestecilerinden Attila Özdemiroğlu’nun hafızalarda yer edinen eserleri telif şirketi Universal Music Publishing Group tarafından temsil edilecek. 2016 yılında hayatını kaybeden Özdemiroğlu’nun varisleri, ünlü sanatçının eserlerini koruma altına alan “münhasır edisyon” anlaşmasını geçen ay İstanbul’da imzaladılar. 
 
Telif hakları konusunda 30 yıl boyunca mücadele vermiş ve uzun süre meslek birliği başkanlığı da yapmış olan sanatçının unutulmaz eserleri arasında “Aşk Flmlerinin Unutulmaz Yönetmeni”, “Eğreti Gelin”,  “Muhsin Bey”, “Arkadaş”, “Ağır Roman”, “Arabesk”, “Teyzem” gibi film müziği çalışmaları ve “Firuze”, “Sevda”, “Hasret”, “Eskidendi”, “Delisin”, “Rakkas”, “Tanrım (Yedi Kocalı Hürmüz Müzikali’nden)” gibi unutulmaz şarkılar bulunuyor. 
Universal Music Publishing Türkiye Genel Müdürü Selim Serezli anlaşmayla ilgili olarak “Attila Bey, Türk popüler müzik tarihinin gelmiş geçmiş en değerli isimlerinden biri. Onun eserlerini temsil edecek olmak bizi son derece heyecanlandıran ve gurur duymamıza neden olan bir gelişme. Amacımız eserlerinin en doğru şekilde değerlendirilmesine ve gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağlayabilmektir” dedi.