Özel Kartal Hastanesi'ne soruşturma

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sağlıklı bebeklerin kuvöze alındığı, yoğun bakımdakilere ise makyaj yapıldığı iddialarıyla gündeme gelen Özel Kartal Hastanesine ait evrakların incelenmesine ve soruşturulmasına karar verdi.

26 Nisan 2011 Salı, 14:33
Abone Ol google-news

SGK'dan yapılan açıklamada, kurumdan haksız kazanç sağlamak amacıyla sağlıklı bebeklerin ''risk bulunduğu'' gerekçesiyle kuvöze alınması iddialarıyla gündeme gelen Özel Kartal Hastanesi'nin son günlerde de yoğun bakım ünitesindeki bebeklere hemşirelerce makyaj yapıldığı haberleriyle medyada yer aldığı belirtildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Kurumumuz son olayları da göz önüne alarak, 2009/89 sayılı Genelge hükümleri çerçevesinde İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünü, adı geçen hastaneye ait evrakların incelenmesi ve soruşturmaya alınması yönünde talimatlandırmıştır.
İstanbul İl Müdürlüğü 21 Nisan 2011 tarihinde Özel Kartal Hastanesi faturalarının pik yaptığı 2009 Kasım ayı baz alınarak bu tarih itibariyle tüm yoğun bakım evrakları ve bilgi işlem kayıtlarına el koymuştur.''

Açıklamada, ayrıca, Sosyal Güvenlik Kurumunun zararının tespiti ve sözleşmeye aykırı durumlar hakkında da incelemenin devam ettiği bildirildi.