Özgür Özel Erdoğan'ın o görüntüsünü hatırlattı: Bir çocuk çıkacak, "reis çıplak" diye bağıracak

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Van felaketinden ölüm haberlerini verdiği Kırıkkale mitingindeki konuşmasını eleştirdi. Özel, "Dün bu acılar yaşanırken, ekranın yarısını mitinge, yarısını heyelan bölgesindeki arama kurtarma faaliyetlerine bölen televizyonların bir suçu yok. Ama ekranın öbür yarısında miting yapanların bir suçu var" dedi. Özel, "Bir çocuk çıkacak, reis çıplak diye bağıracak. Başka çare yok. Reis çıplak diye bağıracak! O bağırdıktan sonra herkes bağıracak. O bağırdıktan sonra ekranın o tarafları kapanacak" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma: 06.02.2020 - 16:25
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Van'daki çığ felaketinde arama çalışmaları devam ederken Kırıkkale mitinginde yaptığı konuşmalara değindi. 

Özel, "Dün bu acılar yaşanırken, ekranın yarısını mitinge, yarısını heyelan bölgesindeki arama kurtarma faaliyetlerine bölen televizyonların bir suçu yok. Ama ekranın öbür yarısında miting yapanların bir suçu var. Onlar duyguda ortaklaşmıyorlar. İnsan izlerken üzülüyor, utanıyor. Haber geliyor prompter’a bilgi geçiyorlar. Bakıyor oradan, ‘Bu arada’ diyor, ‘Ölü sayısı da 33 oldu. Allah rahmet eylesin’. Bu haberi vermenin ağırlığını taşıyan ifadeler de değil. Sonra diyor ki, bu çığlar, bu kazalar, bunlar hepsi –aslında belki afet diyecek-, hep dış güçler, dış müdaheleler bunlarla sürekli ülkeyi yönetmeye alışmış birisi, bambaşka bir ifadeyle tanımlıyor. Sonra dönüyor, kaldığı yerden devam ediyor. O siyasi rakiplerine ağır eleştirilerin yöneltildiği ve bu kadar acı bir haberin, bir cümleyle o duyguda ortaklaşmadan verilip, o mitinge devam edildiği bir ülkede bunun onda birini muhalefet yapsa ağzına geleni söylerler. Neler neler yazarlar, çizerler. İşte bir çocuk çıkacak, reis çıplak diye bağıracak. Başka çare yok. Reis çıplak diye bağıracak! O bağırdıktan sonra herkes bağıracak. O bağırdıktan sonra ekranın o tarafları kapanacak mesela. Yahu bu durumda da miting yapılır mı diyecek birisi mesela…Al bu görüntüyü buradan diyecek birisi. Öbürü değiştirin bu gazetenin manşetini diyecek. Öbürü diyecek ki yahu bu mitinge de gitmem artık bu şartlarda bunları konuşuyorlarsa diyecek" şeklinde konuştu.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler