'Partide Erdoğan hastalığı var'

AKP Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, AKP'de Recep Tayyip Erdoğan hastalığı olduğunu, kimsenin ona laf söyletmediğini anlattı.

11 Mayıs 2015 Pazartesi, 15:59
Abone Ol google-news


Adana'da 2 dönem milletvekilliği yapıp bu seçimlerde yeniden aday gösterilmeyen Fatoş Gürkan, Adana Plaza Otel'de basın toplantısı düzenledi. Milletvekilliği sürecinde gazetecilerin kendisine çok yardımcı olduğunu aktaran Fatoş Gürkan, "Burada 8 yıl onurla, gururla hizmet ettik. Çok şükür arkamızda hoş bir seda bıraktık. Bu bir veda değil. Yine milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Hakkınızı helal edin" dedi. AKP'nin Adana'ya yaptığı hizmetleri anlatan Gürkan, ayrım gözetmeksizin kent ve ülke için çalıştıklarını vurguladı.

'TAYYİP BEY DÜNYA LİDERİ'

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, dün Adana'da Uğur Mumcu Meydanı'nda gerçekleştirdiği mitingi değerlendiren Fatoş Gürkan, gazetecilerin sorusu üzerine şöyle konuştu:

"Miting coşkuluydu, kalabalıktı. Tayyip Bey dünya lideri. Gerçekten çok farklı karizması olan, hitabeti çok iyi olan birisi. Sayın Başbakanımız da çok iyi bir siyasetçi. Ama insanlarda, tabi ki bu özellikle Ak Parti'de bir Recep Tayyip Erdoğan hastalığı var. Hiç kimse, mesela köylere falan gidin eleştirtmez, hiç laf söyletmez. Ayrı yani, onun yeri ayrı ama sonuçta Başbakanımız da bu ülkenin Başbakanıdır. İnsanlar onu da seviyor, takdir ediyor."