Patron bile şikayetçi!

Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone, F1'in tarihinin en köü günlerini yaşadığını savunarak, sonucu bilinen bir yarışa kendisinin bile gitmeyeceğini söyledi.

22 Şubat 2016 Pazartesi, 16:02
Abone Ol google-news

Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone, kural değişikliklerinin yapıldığı 2014'ten bu yana Mercedes takımının rakiplerine büyük üstünlük kurduğu şampiyonanın "en kötü dönemini yaşadığını" savundu.

Ecclestone, takımların 2016 otomobilleriyle ilk kez piste çıkacakları İspanya'nın Barcelona kentindeki testler öncesinde İngiliz Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada; Mercedes takımının hakimiyetiyle geçen son 2 yıldır şampiyonanın heyecanını yitirdiğini belirtti.

"SONUNU BİLDİĞİM YARIŞ İÇİN BEN BİLE PARA HARCAMAM"
Formula 1'în patronu "Formula 1 en kötü günlerini yaşıyor. Ailemi yarışa götürmek için paramı harcamam. Lewis Hamilton'ın ilk sıradan başlayacağı ve büyük ihtimalle kazanacağı, diğer Mercedes pilotunun ise podyumda yer alacağı bir yarışı izlemenin ne anlamı var" ifadelerini kullandı.

DEĞİŞİKLİLİER GELİYOR!
Daha çekişmeli yarışlar izlemek için sıralama turları sonrası araçların piste yerleşiminde değişiklik yapılabileceği önerisinde bulunan Ecclestone, "Sıralamalar olduğu gibi yapılır ve en hızlı olanın hanesine 'pole' sayısı eklenir. Fakat 'pole pozisyonu' ve şampiyonadaki durumuna göre, mesela 10. sıradan yarışa başlar. Sıralamalarda 3. olan sürücü, 7 veya 8. cepten kalkabilir. Bu şekilde benzer hızdaki pilotlar arasında daha fazla rekabet olur. Bunu nasıl yapabileceğimize bakıyoruz" yorumunu yaptı.