Pembe tişörtlü adam gözaltına alındı

Gaziosmanpaşa'da farklı görüşte olan iki grup arasında yaşanan gerginliklerde dikkat çeken pembe tişörtlü genç, hırsızlık suçlamasıyla gözaltına alındı.

30 Ağustos 2014 Cumartesi, 10:33
Abone Ol google-news

Gaziosmanpaşa’da Haziran ayında “Öcalan’a özgürlük” kampanyasına destek veren bir grup ile, farklı görüşteki başka bir grup arasında kavga çıkmıştı. Abdullah Öcalan lehine sloganlar atan grubun içinde zafer işareti yaparken görüntülen pembe tişörtlü genç, ardından tekbir getiren grubun içinde bozkurt işareti yapıp İstiklal Marşı söylerken çekilmiş fotoğrafları sosyal medya üzerinden yayılmıştı. Şüpheli, amacının provokatörlük yapmak olmadığını kalabalığı görünce aralarına girdiğini söylemişti.

POLİSLE YOLU BİR KEZ DAHA KESİŞTİ

Pembe tişörtüyle gündeme gelen İ.S.’nin polisle yolu önceki gün tekrar kesişti. 16 Ağustos’ta Gaziosmanpaşa, Pazariçi mahallesinde mağdur İlknur Ö.’nün evine girilerek 2 bin lira ziynet eşyası çalınması olayını araştıran polis güvenlik kameralarını incelediğinde, şüpheli İ.S. ile bir arkadaşının olayın meydana geldiği gün aynı binaya girdiğini tespit etti. Görüntülerde boş bir torbayla içeri giren şüphelilerin kısa süre sonra dolu bir torbayla binadan ayrıldıkları tespit edildi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ, SERBEST BIRAKILDI

Bunun üzerine Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri şüpheli İ.S.’yi gözaltına aldı. Poliste yapılan sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen İ.S. olay tarihinde binaya tesadüfen girmiş olabileceğini söyledi. Polisteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen İ.S. ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.