PKK, 3 Çinli işçiyi kaçırdı

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde yapımı süren özel bir şirkete ait termik santrale önceki akşam roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açan PKK'lı teröristlerin, saldırı öncesinde santralde çalışan 3 Çinli mühendisi de kaçırdığı öğrenildi.

25 Ağustos 2014 Pazartesi, 16:54
Abone Ol google-news

Silopi İlçesi'ne bağlı Görümlü ve Çalışkan Beldeleri arasındaki Cudi Dağı eteklerinde, Silopi Park Elektrik A.Ş.'nin yapımını sürdürdüğü termik santrale PKK tarafından cumartesi akşamı yapılan saldırı öncesinde, burada çalışan 3 Çinli mühendisin de kaçırıldığı ortaya çıktı. 3 roketatar mermesinin isabet ettiği santrale uzun namlulu silahlarla da ateş açan PKK'lıların, saldırı öncesi, santral yakınlarındaki bir dükkanda alışveriş yapan 3 Çinli mühendisi kaçırdığı öğrenildi.

Santral güvenlik amiri S.G.'nin yaralandığı olay sonrasında 3 Çinli mühendisi de yanlarına alan PKK'lılar, karanlıktan faydalanarak kayıplara karıştı.
Olayın duyulmasının ardından, kaçan PKK'lıların yakalanması ve 3 Çinli mühendisin kurtarılması amacıyla güvenlik güçleri tarafından operasyon başlatıldı.