PKK çekildi, gece düğünleri başladı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde daha önce çatışmalar ve operasyonlar nedeniyle gece yapılamayan düğünler, PKK'nin geri çekilmesiyle birlikte gece de havai fişekler eşliğinde yapılmaya başlandı.

18 Mayıs 2013 Cumartesi, 12:30
Abone Ol google-news

PKK'nin geçmiş yıllarda üslenme ve geçiş güzergahı olarak kullandığı Kato Dağı eteklerinde bulunan ve çatışmalar yüzünden saat 17.00'den sonra vatandaşların dışarı çıkmaya korktuğu Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yaşam hızla normale dönüyor. PKK baskınları ve çatışmalar nedeniyle daha önce gece yapılamayan düğünler, terör örgütünün geri çekilmesi, huzur ve güven ortamının gelmesiyle birlikte artık gece de yapılmaya başlandı. Beytüşşebap'ta açık havada yapılan ve gece geç saatlere kadar süren düğünlerde vatandaşlar toplu halde halaylar çekiyor, yeni çiftler için havayi fişekler atılıyor.

İlçede bir özel güvenlik şirketinde çalışan Recai Güneş ile Gaziantep'te oturan Bahar Güneş'in ilçe merkezindeki boş bir alanda gece yapılan düğünlerine yüzlerce kişi katıldı. Yöresel kıyafetler giyen gelin ve damat düğünde davetlilerle birlikte huzurlu bir ortamda halay çekti. Düğün sonunda ise, daha önce çatışmalar nedeniyle kurşun seslerinin yankılandığı Kato Dağını bu kez havai fişekler aydınlattı.