Polis panzerine roketatarlı saldırı

Şırnak’ın İdil İlçesi’nde devriye görevi yapan polis panzerine bir grup PKK’li tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda can kaybı ya da yaralananın olup olmadığı konusunda henüz bilgi alınamazken, kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla ilçede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

03 Ekim 2011 Pazartesi, 19:19
Abone Ol google-news

İdil ilçesinin Alanya caddesi üzerinde devriye görevi yapan polis panzerine bu gece saat 21.20 sıralarında öğretmenevi yakınında pusu kuran bir grup PKK’li terörist tarafından roketatarlı saldırı nın ardından otomatik silahlar ateş açıldı. Panzerdeki polislerinde karşılık vermesiyle çatışma çıktı. İdil İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden gelen takviye güçlerininde katıldığı çatışmada teröristler ara sokaklara kaçtı. Yaklaşık 15 dakika süren çatışmada ölen veya yaralananın olup olmadığıyla ilgili henüz bir bilgi alınmadı.
 

Öğretmenler bodruma gizlendi

Polis panzerinin saldırıya uğradığı mevkideki İdil Öğretmenevi’nde bulunan öğretmenler de panik yaşadı. Öğretmenevi kantini ile odalarda bulunan öğretmenler korunmak amacıyla bodrum katına inerek saklandı.