"Protokolleri ilk Türkiye onaylasın"

Ermenistan'da iktidardaki Cumhuriyetçi Parti Basın Sözcüsü Edward Sharmazanov, "futbol diplomasi"nin Bursa'daki maç ile sona erdiğini belirterek "Protokollerin ilk olarak Türkiye tarafından onaylaması mantıklı olur çünkü sınırı onlar bloke etti" dedi.

15 Ekim 2009 Perşembe, 10:22
Abone Ol google-news

Ermenistan'da iktidardaki Cumhuriyetçi Parti Basın Sözcüsü ve milletvekili Edward Sharmazanov, gazetecilere yaptığı açıklamada Ermenistan-Türkiye bağlarının normalleşmesinin tamamiyle Cumhuriyetçi Parti'nin planları ile uyumlu olduğunu belirtti. "

Futbol diplomasi"nin Bursa'da Çarşamba gecesi oynanan maç ile sona erdiğini, sürecin protokollerin onaylanması aşamasına geçtiğini kaydeden Sharmazanov, "Protokollerin ilk olarak Türkiye tarafından onaylaması mantıklı olur çünkü sınırı onlar bloke etti" diye konuştu.

Türkiye'de siyasi iradenin olması halinde protokollerin onaylanacağını söyleyen Sharmazanov, iki ülke arasındaki ilişkilerin on koşulsuz olarak normalleşmesi gerektiği yönündeki Ermeni tezini yinelerken Karabağ sorununun çözümünün şart olmadığını da savundu.