"PTT çalışanı yalnız değildir"

KESK'e bağlı Haber-Sen üyeleri, Ankara Posta İşletme ve Dağıtım Başmüdürlüğünce sürüldüğünü iddia ettikleri Babaharman Dağıtım ve Toplama Merkez Müdürlüğü'nde görevli sendikanın Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Yaşar Polat'ın eski görev yerine dönmesi için eylem yaptı.

12 Nisan 2011 Salı, 07:40
Abone Ol google-news

Ellerinde ''PTT çalışanı yalnız değildir'', ''Baskılar, sürgünler, soruşturmalar bizi yıldıramaz'' yazılı dövizlerle başmüdürlük önünde toplanan grup, Yaşar Polat'ın eski görev yerine dönmesini istedi.

Grup adına açıklama yapan Ankara 2 Nolu Şube Sekreteri Tarık Karabulut, çalışanların birlik olamamasından güç alan PTT yönetiminin, çalışanların üzerindeki baskısını artırdığını, çalışma saatlerini yükselttiğini, kötü çalışma koşullarına zorladığını ileri sürdü.

Haber-Sen olarak PTT'deki sorunlara ilişkin yaptıkları eylemlerin PTT yöneticilerini rahatsız ettiğini öne süren Karabulut, Şube Başkanı Yaşar Polat'ın çalışanların haklarını savunduğu, mücadeleci olduğu ve ''emredersiniz başmüdürüm'' demediği için sürüldüğünü iddia etti.

Karabulut, Polat eski görev yerine dönene kadar eylemlerini sürdüreceklerini ifade etti.

Genel Merkez Yöneticisi Mehmet Ali Erçek de PTT'de sömürü ortamına izin vermeyeceklerini kaydederek, bu mücadelede emekçilerin birlik olması gerektiğini söyledi.

Açıklamaların ardından bir süre daha slogan atan grup, daha sonra dağıldı.