Real Madrid Barcelona'nın yıldızına göz dikti

Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in, Barça'nın yıldızı Neymar'ın transferi için babasıyla görüşmek istediği ileri sürüldü.

28 Aralık 2015 Pazartesi, 10:59
Abone Ol google-news

Yıllardır Real Madrid-Barcelona rekabetinin yaşandığı İspanya'da gündeme bomba gibi bir iddia düştü. Ülkenin önde gelen gazetelerinden Sport, Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in, Barcelona'nın Brezilyalı yıldızı Neymar'ı gözüne kestirdiğini ileri sürdü.

EVİNE DAVET ETTİ

Gazetenin iddiasına göre Perez, Neymar'ın transferleriyle yakından ilgilenen babasını geçtiğimiz ay birkaz kez Madrid'in El Viso bölgesindeki evine davet etti ancak bu talebine olumlu yanıt alamadı. 

Neymar

LUİS FİGO ÖRNEĞİ

Gazete, yıllar önce Barcelona'da oynadığı dönemde Luis Figo'nun transferini seçim vaadi olarak kullanan ve başkan seçildikten sonra Portekizli'yı transfer eden Florentino Perez'in benzer bir hamleyi planladığını yazdı. 

YENİ BİR PROJE

Luis Figo'nun transferinin aynı zamanda 'Los Galacticos' efsanesinin başlangıcı olduğuna dikkat çekilirken, Perez'in Neymar hayalini gerçekleştirerek yeni bir sportif projeyi hayata geçirmeyi amaçladığı ifade ediliyor. Neymar'ın da bu rüya proje için en ideal oyunculardan biri olabileceği belirtiliyor.