Reyhanlı'da yine bomba alarmı

SON bir ayda 2 ayrı bombalı saldırının son anda önlendiği Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nden yine bir bomba ihbarı ekipleri alarma geçirdi.

16 Nisan 2015 Perşembe, 16:06
Abone Ol google-news

Suriye sınırına yaklaşık 400 metre mesafedeki Reyhanlı İlçesi'nin Kuşaklı Mahallesi'nde çiftçi Hamza Es, zeytin bahçesini traktörle sürerken saat 10.00 sıralarında içi dolu iki bidon gördü.

İhbar üzerine bölge gelen ekipler, ilk incelemede bidonlarda bomba olabileceğini değerlendirerek bomba imha uzmanı istedi. Ekipler ayrıca mahallede yoğun güvenlik önlemi alırken, güvenlik şeridi çekerek bahçeye kimsenin girmesine izin vermedi. Olay yerine gelen bomba imha uzmanları, bidonlarda inceleme yapmaya başladı. 

Bidonları bulan Hamza Es, bidonları traktörün arkasında tarım aletine takılınca fark ettiğini belirterek, "Sabah traktörler geldim, bahçeyi sürüyordum ekime hazırlamak için. Traktörümün arkasındaki tarım aletine bir şey takıldığını fark ettim. İnip baktığımda bidon içerisine yerleştirilmiş bir cisim olduğunu gördüm. Bunun üzerine hemen jandarmayı aradım."


2 BOMBALI SALDIRI ÖNLENMİŞTİ

Suriye'deki iç savaşın ardından adı bombalarla anılmaya başlayan ve 11 Şubat'ta 18, 11 Mayıs'ta da 52 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan iki ayrı bombalı saldırının yaşandığı Reyhanlı İlçesi'nde 1 Mart'ta Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Cephet-ül Hak komutanlarından 40 yaşındaki Yusuf El Hasan'ın Suriye plakalı otomobilinin altına bırakılan ve devriyede olan polisin dikkati sayesinde fark edilen 2 bomba, robot yardımıyla kontrollü şekilde imha edilmişti. Bu olayın failleri yakalanmadan 3 Nisan'da yine Suriye plakalı bir otomobilin altına konulan bomba, vatandaşlar tarafından fark edilmiş ve yine robot yardımıyla kontrollü olarak imha edilmişti.