Rıdvan Dilmen: "Hedefi Barcelona, Real Madrid olmalı"

%100 Futbol'da Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay, Milli Takımımız'ın Çek Cumhuriyeti galibiyetini ve EURO 2016 şansını masaya yatırırken Fatih Terim'in EURO 96'dan bu yana kadro tercihlerini de ele aldı.

12 Ekim 2015 Pazartesi, 09:44
Abone Ol google-news

 

%100 Futbol'da Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay, Milli Takımımız'ın Çek Cumhuriyeti galibiyetini ve EURO 2016 şansını masaya yatırırken Fatih Terim'in EURO 96'dan bu yana kadro tercihlerini de ele aldı.

İşte Rıdvan Dilmen'in sözleri:

Fatih Terim kariyerinde çok hatalar yapıp, bu hatalardan ısrar etmeyerek dönmüş bir teknik adam. EURO 96 elemelerinde ilk maçımızla son grup maçımız arasında 7 farklı, 2002'de ise 8 farklı oyuncu var. Gelelim bugüne. EURO 2016 elemelerinde Milli Takımımız'ın ilk İzlanda maçıyla, son olarak oynadığımız Çek Cumhuriyeti maçı arasında 8 farklı oyuncu ilk 11'de yer alıyor.

Terim farklı tarzda çalışıyor. İskelet bir kadrosu yok. Havuzda çok oyuncumuz var. Genelde takımlar iskelet kadrolarıyla oynuyor. Bu durumun eksileri kadar artıları da var. Letonya ve Kazakistan'ı bir kenara bırakırsak, grupta ilk 5 maçlık periyodu son sırada bitiren milli takımımız, ikinci 5 maçlık periyotta son maç öncesi lider durumda.

Yanlıştan doğruya giden bir teknik adam, sonuçlara da yansıdı. Ayrıca Milli Takımımız gençleşti. A Milli Takım'da 8 sene sonra da oynayacak kardeşlerimiz var. Hoca da takım da iyiye gidiyor. En önemli silahımız Arda, çok zor şartlarda oynadığı halde takımımızı sırtlayan lider isim oldu.

"HEDEFİ BARCELONA, REAL MADRİD OLMALI"

Arda, Barcelona'da alternatif oyuncu olmaz, banko oynar. Sneijder'ın Hollanda'da oynadığı gibi oynuyor. Bir diğer büyük gelişim gösteren oyuncumuz Oğuzhan'ın yerinde olsam hedefim Barcelona, Real Madrid olur. Takım ve antrenör birlikte gelişti.

Elemelerde 9 maçta 3 kez kaleci değiştirdik. İlk maçlarımızda 11'imizi sayamıyorduk. Hep bir arayış vardı. Mehmet Topal stoper oynadı. Kalecide Volkan Babacan'ın artık sürekli oynuyor olmamız da bu kadro istikrarı gelişimine bir örnektir.