Rıza Çalımbay'dan hakemlere ağır suçlama: Kasıtlı yapıyorlar

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig'de Gaziantepspor'a 2 - 1 yenildikleri maçın ardından karşılaşmanın hakemi Tolga Özkalfa'ya tepki gösterdi. Rıza Çalımbay, "Hakemler, bize karşı yapılması gereken ne kadar hata varsa yaptılar ve daha hala devam ediyorlar." dedi.

16 Ocak 2016 Cumartesi, 16:49
Abone Ol google-news

Karşılaşmanın sonunda düzenlenen basın toplantısında konuşan Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Devre arasında çalışırken de ligin ilk maçının çok zor olacağını söyledik. Tabii ki giden oyuncularımız da oldu. Eksik yerlerimizi gidermemiz gerekiyordu, maalesef gideremedik. Maç aslında zor da değildi, gayet iyi gidiyordu çok da iyi oynuyorduk. Ta ki, hakem arkadaşımızın yaptığı bariz bir hata sebebiyle sıkıntılar yaşadık." ifadelerini kullandı.

İlk yarı bitmeden soyunma odasına gitmesini karşılaşmanın hakemini protesto etmek amacıyla olduğunu açıklayan Çalımbay, şöyle devam etti:

"Artık sıkıldık. Bize yapmadıkları hata kalmadı. Penaltımız verilmedi, bize karşı penaltılar verildi. Bizim bariz gollerimizi vermediler, bize karşı yapılması gereken ne kadar hata varsa yaptılar ve daha hala devam ediyorlar. Maçtan önce de yayıncı kuruluşa konuşurken en büyük sıkıntımız ve korkumuz hakem dedik. Biz hala hakem arkadaşlarımızdan bundan sonraki maçlarda da çok korkuyoruz. En büyük rakibimiz hakemler. Eğer Kasımpaşa Kulübü'nü ligde istemiyorlarsa ona göre davranalım, ona göre oynayalım. Ona göre tedbirimizi alalım. Ancak maalesef bütün iyi niyetimize rağmen bunlara devam ediyorlar."

Kasımpaşa - Çaykur Rizespor maçının ardından hakem Deniz Çoban'ın istifasını hatırlatan Çalımbay, "Kendi arkadaşları delikanlıca 'ben hata yaptım' dedi. Hakemliği bıraktı. O arkadaşlarına tepki gösterdiler. Niye tepki gösteriyorsunuz ki? Adam dürüstçe 'ben hata yaptım' dedi. Belki dünyada ilk defa bu bile gerçekleşti." diyerek, şöyle devam etti:

"Galatasaray maçındaki giren golü nasıl göremiyorsunuz veya Trabzonspor maçındaki penaltıyı nasıl veremiyorsunuz? Beşiktaş maçındakileri nasıl veremiyorsunuz? Bir sürü var, hangi birini sayacağız. Bizim şimdi hem rakip hem de hakemlerle uğraşma şansımız da yok. Hele bugünkü hakemin tavrı, davranışı ayıp ya... Ya sen hakemsin idare edeceksin. Bir şeyin yoksa çıkıp odana gidersin. Kimseye cevap vermek zorunda değilsin. Ama davranışı, futbolcu arkadaşlarımıza sahada yaptıkları kendisine yakışmıyor. Bizim için en büyük tehlike bundan sonra hakem arkadaşlar. Ona göre tedbirimizi alacağız. Yapacak bir şeyimiz de yok. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Oyuna gelince de baktığınız zaman üstündük, atamadığımız, kaçırdığımız. Bunlarla uğraşırken, bir de maalesef hakemlerle uğraşıyoruz. Açıkça söylüyorum, hakem arkadaşlar bence kasıtlı yapıyorlar."

Mutlu Topçu: Penaltı golüyle direnç geldi

Gaziantepspor Teknik Direktör Mutlu Topçu da, penaltı golüyle beraberliği yakaladıklarını ve kendilerine bir direnç geldiğini söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Gaziantepspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, "İkinci yarı tüm takımlarıma başarılar diliyorum. Umuyorum fair play çerçevesinde bir sezon olur. Bütün futbolcu kardeşlerime de sakatlıksız bir sezon diliyorum. Zor bir deplasmandı. 8 maçtır kaybetmeyen, ligde de 4. sırada hedefleri çok büyük olan bir takıma karşı oynadık. Biz de ilk yarının son 5 maçında bir çıkış içindeydik. Hem futbol hem de netice anlamında takımımız bir yere gelmişti. Biz de kaldığımız yerden devam etmek istiyorduk." ifadelerini kullandı.

Karşılaşmanın ilk yarısının istedikleri gibi geçmediğini dile getiren Mutlu Topçu, şöyle devam etti: "Çok uzun toplarla çıkan Kasımpaşalı futbolculara çok fazla önlem alamadık. Defans arkasına atılan uzun topla gol oldu. Penaltıyla beraberliği sağladık ve bir direnç geldi bize. Muhammet'in golüyle de buradan 3 puanla ayrılıyoruz. Güzel bir mücadele oldu. İlerleyen haftalarda hem Futbol hem de mücadele anlamında ne yaptığını bilen daha pozitif futbol oynamaya çalışan bir Gaziantepspor olacaktır."

Mutlu Topçu, lig sıralamasında bir hedef koyup koymadıklarıyla ilgili soru üzerine, "Öyle bir hedefimiz yok. Bu ligde her şey her zaman değişebiliyor. Bugün mesela 90. dakikada attığmız golle 3 puan aldık. Dolayısıyla farklı bir hedef arıyorsunuz. Haftaya ne olacak bilemiyorsunuz. Biz sadece şunu söylüyoruz: biz bir sonraki maçı nasıl kazanırız bunun hesabı içindeyiz. Hedef koymak da benim işime gelmiyor ve mantıklı da gelmiyor." cevabını verdi.