Robin Williams'ın eşi kocasının hastalığını açıkladı

Hafta başında hayatını kaybeden Oscar ödüllü ünlü oyuncu Robin Williams'ın karısı Susan Schneider, eşinin parkinson hastası olduğunu söyledi.

15 Ağustos 2014 Cuma, 10:37
Abone Ol google-news

Schneider, yaptığı açıklamada, "Robin'in, henüz kamuoyuna duyurmadığı parkinson hastalığının erken evresiyle, endişe ve depresyonla mücadele ederken cesur davrandığını" belirtti.

CALİFORNİA'DAKİ EVİNDE ÖLÜ BULUNMUŞTU

Susan Schneider, Robin Williams'a parkinson teşhisinin ne zaman konulduğu ve ünlü oyuncudaki semptomları konusunda bilgi vermedi. Ölü Ozanlar Derneği ve Can Dostum filmleri ile Türkiye'de ve dünyada geniş hayran kitlesi edinen 63 yaşındaki Oscar ödüllü ünlü oyuncu Robin Williams, hafta başında Kuzey California'daki evinde ölü bulunmuştu.

DÜNYADA 6 MİLYON PARKİNSON HASTASI VAR

Willams'ın ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten Marin Bölgesi Polis Şefliğinden Teğmen Keith Body, topladıkları tüm kanıtların ünlü oyuncunun kendisini kemerle asarak intihar ettiğini gösterdiğini açıklamıştı. Beynin alt kısımlarındaki gri cevher çekirdeklerinin bozukluğuna bağlı bir sinir sistemi hastalığı olan parkinsona yakalanan ünlüler arasında, aktör Michael J. Fox, pop yıldızı Linda Ronstadt, boksör Muhammed Ali ve Papa 2. Jean Paul bulunuyor. Dünyada 6 milyon kişinin parkinson hastası olduğu biliniyor.