Sağlık Bakanı, maske kullanımı kuralına uymadı

Yaptığı açıklamalarda yurttaşlara maske takma ve sosyal mesafeye uyma kurallarını hatırlatan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıkladığı bu kurallara kendi uymadı.

18 Nisan 2020 Cumartesi, 18:02
Sağlık Bakanı, maske kullanımı kuralına uymadı
Abone Ol google-news

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Sancaktepe’de yapımı devam eden sahra hastanesinin inşaatında incelemelerde bulundu. Koca, denetim sırasında çekilen fotoğraflarını da sosyal medya hesabından paylaştı.

Fahrettin Koca'nın paylaştığı fotoğraflarda çevresindeki herkesin maske takarken kendisinin takmadığı görülüyor. Sağlık Bakanı'nın maskesiz denetimine yurttaşlar sosyal medyada, "Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bakanı'na maske vermemiş" ve " Maskenin şeffaf olmasına kendileri de güvenmiyor" şeklinde tepki gösterdi.

Sağlık Bakanı'nın sosyal medyada maskesiz fotoğraflarıyla birlikte paylaştığı mesaj ise şu şekilde:

"Sancaktepe’deyiz. Salgın, deprem ve afet hastanemiz hızla inşa ediliyor. 432’si yoğun bakım olmak üzere toplam 1008 yataktan oluşan çok amaçlı hastanemiz her türlü ihtiyaç halinde tam kapasite hizmet verecek. Türkiye, sağlık sistemiyle dünyada fark yaratmaya devam edecek.

İstanbul’u her iki yakasıyla afetlere hazır hale getireceğiz. Yeşilköy’de inşa ettiğimiz çok amaçlı hastane; salgın, deprem ve her türlü afette güçlü bir sağlık alt yapısı oluşturacak. Her odası yoğun bakıma dönüştürülebilen hastanemiz toplamda 1008 yataklı."