Sağlık Bakanlığı diş tabibi ve eczacı alacak

Sağlık Bakanlığı, taşra teşkilatı hizmet birimlerinde, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine göre, sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmek üzere, noter tarafından yapılacak kura ile 790 diş tabibi ve 285 eczacı alacak.

25 Haziran 2010 Cuma, 19:59
Abone Ol google-news

Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün bugünkü gazetelerde yer alan ilanına göre kura, 15 Temmuz 2010 tarihinde (yer ve saati daha sonra duyurulacak) noter tarafından yapılacak. Kura sonucu aynı gün http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.

Bakanlık, ücretleri merkezi yönetim bütçesinden karşılanmak üzere, 344 sözleşmeli personel pozisyonuna diş tabibi, 186 sözleşmeli personel pozisyonuna eczacı, ücretleri görev yapacakları kurumların döner sermaye gelirlerinden karşılanmak üzere 446 sözleşmeli personel pozisyonuna diş tabibi, 99 sözleşmeli personel pozisyonuna ise eczacı alımında bulunacak.
Başvurular, 28 Haziran 2010 tarihinde başlayacak ve 5 Temmuz 2010 tarihinde saat 23.59'da sona erecek.

Kura başvuruları, internet ortamında http://personel.saglik.gov.tr internet sayfasındaki personel bilgi sistemi (PBS) bölümünden yapılacak.

Kuraya başvuran adaylar, PBS başvuru formlarını imzalayıp notere onaylatarak 8 Temmuz 2010 tarihinde saat 18.00'den önce Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğüne verecekler. Elden verilecek evraklar ise kabul edilmeyecek.

Bu arada alımı yapılacak sözleşmeli personel pozisyonlarının, il/kurum adı, sayısı ve bütçe türü http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edildi.