Sağlık emekçilerinden sert açıklama

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Merkez Yönetim Kurulu, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gazetecilerin gözaltına alınmasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, ''Tüm gazeteciler, yazarlar, siyasetçiler ve bilim insanlarının derhal serbest bırakılması gerektiğini'' bildirdi.

04 Mart 2011 Cuma, 16:03
Abone Ol google-news

Açıklamada, 3 yıldır sürdürülen ''Ergenekon davasında bir arpa boyu yol alınamadığı'' savunuldu. ''AKP hükümetinin, tüm kurumlar ile birlikte yaşamın her alanını kendi denetimi altına almaya çalıştığı, bunu sağlamak için de yandaş yapamadığı medya mensuplarını susturmaya çalıştığı'' ileri sürülen açıklamada, ''Tüm gazeteciler, yazarlar, siyasetçiler ve bilim insanları derhal serbest bırakılmalıdır'' görüşüne yer verildi.

Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük de yazılı açıklama yaparak, ''12 Haziran 2007'de Ümraniye'de başlayan soruşturmanın, siyasi iktidarın eylem ve icraatlarına muhalif görüşteki insanlar açısından karanlık kör bir kuyuyu andıran bir cezalandırma aracına dönüştüğünü'' iddia etti.

Bu arada, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı'nın yazılı açıklamasında ise, Gazetecilere Özgürlük Platformu'nun, ''Sustukça sıra herkese gelecek'' şeklindeki açıklaması hatırlatıldı, ''Şimdi 'Gazetecilere Özgürlük Platformu'nun sesini büyütme zamanıdır'' görüşü ifade edildi.