Şahin'in Güler için dileği gerçekleşmedi

İçişleri Bakanı Muammer Güler'in, rüşvet ve yolsuzluk operasyonları sonrasındaki istifası, akıllara eski İçişleri Bakanı Naim Şahin'in o sözlerini hatırlattı.

25 Aralık 2013 Çarşamba, 10:55
Abone Ol google-news

Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, görev devir-teslim töreninde “İnşallah benim gibi 18 ay 20 gün değil, siz gönlünüzün istediği zaman görevden ayrılırsınız” demişti. Bakan Muammer Güler 11 ay 1 gün sonra görevden alındı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler'in, rüşvet ve yolsuzluk operasyonları sonrasındaki istifası, akıllara bu yılın başında, içişleri Bakanlığı'nda gerçekleşen görev devir-teslim törenini hatırlattı.

İdris Naim Şahin, 2011 genel seçimlerinin hemen ardından 6 Temmuz 2011'de resmen kurulan 61. hükümette İçişleri Bakanı olarak görevlendirilmişti.

Şahin, 24 Ocak 2013'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştirdiği kabine revizyonunda, görevden alınmış, yerini Muammer Güler'e bırakmıştı.

ŞAHİN DEVİR TESLİM'DE ANLAMLI KONUŞMUŞTU: İNŞALLAH SİZ..
.
 
İdris Naim Şahin, 26 Ocak'ta İçişleri Bakanlığı'nda gerçekleştirilen, görevi Muammer Güler'e devrettiği törende, anlamlı konuşmuştu.
Şahin, 'İnşallah benim gibi 18 ay 20 günde değil de gönlünüzün arzu ettiği zamanda ayrılırsınız, bunu da gönülden temenni ediyorum. Fakat ayrılırken alın aklığı, baş dikliği, vicdan huzuru içinde ayrılmanızı sizlere temenni ediyorum. Benim bugün alnım ak, başım dik, vicdanım da huzurlu" demişti.
 
MUAMMER GÜLER 11 AY 5 GÜN GÖREVDE KALDI
 
İçişleri Bakanlığı'ndan bugün istifa ettiğini açıklayan Muammer Güler, bu görevde 335 gün, yani kabaca 11 ay 1  gün kalmış oldu.

Muammer Güler, İçişleri Bakanlığı görevine 24 Ocak 2013'te atanmıştı. İstifası da 25 Aralık 2013'te geldi.