Samet Aybaba: Maçı ailecek çevirdik

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Fenerbahçe maçının ardından yayıncı kuruluşa konuştu.

21 Ocak 2019 Pazartesi, 22:45
Samet Aybaba: Maçı ailecek çevirdik
Abone Ol google-news

Aybaba'nın söylediklerinden satır başları şöyle:

"Benim ailemin bütün fertleri birlikte maçı seyrettiler. En büyükleri annem, en küçüğü torunum Dila. Onlarla konuştum, maçı biz çevirdik diyorlar, ikinci yarı çok tezahürat yaptık diyorlar."

"İlk yarıya iyi başlayamadık, ortada bir oyun oldu, rakibin de belirgin üstünlüğü yoktu. İkinci yarıda mükemmele yakın oynadık, baskı yaptık, kaptığımız topları iyi kullanmaya çalıştık, bazı hatalar yaptık ama normaldir."

"Oyunun telaşıyla, heyecanla ve baskıyla hatalar olabilir. Bursa'da seyirci baskısı kolay değil. Kenar ortalardan çok pozisyon bulduk. Keşke daha önce bulsaydık golü. Umut'un vurduğu kafa gol olsa oyun farklı bir yere giderdi belki."

"Oyuncularımı kutluyorum, tebrik ediyorum. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu maçın analizini yaparken ikinci yarı yaptığımız değişiklikleri ve çift santrfor oynamamızı insanlar görür diye düşünüyorum."

"Tercihleri ve ikinci tercihi doğru yapamıyoruz. Sakho sekiz haftadır sakattı ilk kez oynadı. Tek santrforumuz var elimizde Umut diye. O da elinden gelenin en iyisini yaptı, her şeyi yaptı. Öndeki oyuncularımızın gol ve skor eksiklikleri var."

"Şu anda transfer tahtası kapalı, saha açık bizde. İnşallah tersine döner, saha da açık olur o da açık olur."