Sanıkla Mahkeme Başkanı arasında güldüren diyalog

15 Temmuz Darbe kalkışması sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda sırtından vurularak Ömer Halisdemir'in şehit edilmesine ilişkin davada mahkeme başkanıyla sanık arasında yaşanan diyalog salondakileri güldürdü.

22 Mart 2017 Çarşamba, 17:16
Abone Ol google-news


"Cezaevinde gayet rahatım"
Sanıkların tahliyelere ilişkin beyanlarının alındığı oturumda Mahkeme Başkanı İsmail Ademoğlu, "Tüm sanıklar tahliyelerini talep ediyor sanırım" dedi. Bu sırada sanıklardan Mehmet Bilge, "Ben tahliye talebinde bulunmuyorum ve arkadaşlarımın beyanlarına katılmıyorum. Cezaevinde iyiyim" diye karşılık verdi. Mahkeme başkanı da tutanaklara geçilmesi için Bilge’nin ifadesini "Ben tahliye talebinde bulunmuyorum. Cezaevinde gayet rahattım" diye yazdırdı. Bu diyalog salonda gülüşmelere neden oldu; ancak daha sonra söz alan Bilge’nin avukatı, "Müvekkilim burada bulunmayı kendine yediremiyor. Bu nedenle psikolojisi çok düzgün değil. Tahliyesini talep ediyoruz" dedi.

Sanıkların tutukluluğuna devam kararı verildi 
Darbe girişimi sırasında Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in şehit edilmesine yönelik 18 sanığın yargılandığı davada mahkeme, ara kararını açıkladı. Sanıkların tahliye taleplerini reddeden mahkeme, duruşmayı 16 Mayıs’a erteledi. Mahkeme, ayrıca 14 Nisan günü de olay yerinde keşif yapılmasına karar verdi.