''Sanki 'İzmir kalesi' düşmüş gibi haberler yapılıyor"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''Bilinçli bir şekilde İzmir ve kamuoyunun kafasını karıştırabilecek, sanki 'İzmir kalesi' düşmüş gibi haberler yapılıyor'' dedi.

09 Ağustos 2011 Salı, 21:01
Abone Ol google-news

Gürsel Tekin, Buca Belediyesinin düzenlediği iftarde yaptığı konuşmada, 2 gündür İzmir'de bulunduklarını belirterek, Türkiye'nin çok önemli bir süreçten geçtiğini söyledi.

Kısa süre öncesine kadar Türkiye'nin komşularıyla sorunlarının ''sıfır noktasında'' olduğundan söz eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın şimdi Suriye'yle ilgili ''sabrımız taşıyor'' dediğini belirten Tekin, şöyle devam etti:
''Senin sabrını hangi sorunlar taşırdı, biz merak ediyoruz. Başbakan olarak öncelikle parlamentoda sonrasında vatandaşlarla paylaşmak zorundasın. Suriye'de olup bitenlerden haberimiz yok. Kendi coğrafyamızda Güneydoğu'da cok ciddi sorunla karşı karşıyayız. Bütün bu sorunları aşabilecek irade tarihi misyonu olan CHP'ye kalacaktır. Bu önemli süreçte örgütümüze çok önemli görevler düştüğünün bilincindeyiz.''

İzmir'de bilinçli bir şekilde, kamuoyunun kafasını karıştırabilecek farklı algılar yaratacak haberler yapıldığını öne süren Tekin, ''Sanki 'İzmir kalesi' düşmüş gibi haberler yapılıyor. Buna CHP yetkilileri müsaade etmeyecektir. Her ailede olduğu gibi bizde de ufak tefek sorunlar olabilir. Ama bu sorunları büyütüp Türkiye'nin temel sorunlarını görmüyorlar. Bütün bunları aşacağız. Bütün bu zorlukları biliyoruz. CHP İzmir dahil olmak üzere hiçbir ilimizde sorun yok. Sorun varmış gibi gazetelerde olması bizi üzüyor. Elbetteki eksiklerimiz var. Bu eksikleri aksaklıkları kendi bünyemizde gidereceğiz. Belediyelerimizle ciddi dayanışma içinde olacağız'' diye konuştu.