Şansı evinize davet edin

Bu yazıdaki ipuçları, çevrenizdeki pozitif enerjiyi kullanarak hayatınızı değiştirmenizi sağlayacak. Bunları evinize ve işyerinize uygulayarak mutluluk, sağlık ve başarı için enerji toplayabilirsiniz.

16 Ocak 2010 Cumartesi, 10:39
Abone Ol google-news

Feng Shui, hayat enerjisinin akışını anlatmaktır, çevrenizi saran gizli hayat nefesi. Hayat enerjisinin doğru akışının sağlanmaması, şanssızlıklara sebep olacağından, bu gizli enerjiyi tanımalısınız.

Yin ve Yang enerjileri sürekli birlikte dans ederler. Ve böylece kozmik dengenin uyumunu yaratırlar. Yin, soğuk, karanlık ve atıldır. Yang, sıcak, aydınlık ve hayat doludur. Bu güçleri evinizde uyum içinde tutun ve iyi şansın keyfini çıkarın. Yin ve Yang dengesini yumuşak ışık ve gölge ayarları yaparak yaratabilirsiniz. Başarı için ışığı biraz daha fazla vurgulayın ve Yang enerjisini güçlendirin.

Taze çiçekler oturma odalarına ve evin girişlerine değerli Yang enerjisi getirirler, fakat solduklarında ve öldüklerinde aniden Yen’e dönüşürler. Asla ölü çiçekleri evinizde tutmayın, derhal tazeleri ile değiştirin.

Bütün odalarınızdaki pencerelerle kapıların oranı 3,1’i geçmemeli. Çok fazla pencere bütün şansınızın akıp gitmesine sebep olur. Haftada en az iki kez evinizdeki sabit Yin havasını değiştirmek için iki farklı odada pencereleri açın. Bunu güneşli bir günde yapmayı iyi şans getiren Yang enerjisini içeri almak için tercih edin.

Bekâr olmaktan bıktıysanız evinizin güneybatı köşesine yerden yüksek bir aydınlatma koyarak enerji verin. Bu ışığı amacınıza ulaşana kadar her gece yakın. Bu konuda düzenli uygulama çok önemli. Fakat bir eş bulmak istemiyorsanız bu ipucunu kullanmayın!

Evcil bir hayvan besleyin. Evcil hayvanlar gün boyu boş kalan evlerde özellikle iyi bir Feng Shui’dirler. Eğer bütün aile çalışıyor ise veya okulda ise sessizlik ve durgunluk Yin enerjisini toplar. Bu, kedi, köpek veya balığın yaşayan varlığı ile dağıtılabilir.

Feng Shui geleneklerine göre balık her zaman iyi şans getirir. Oturma odanızın kuzey köşesine balıklarla dolu bir akvaryum koyun ve kariyerinizin pozitif yönde yeni gelişmelerini izleyin?