Sarallar, Beşoklar ve 'Cehennem Melekleri'... Üç çeteye aynı anda operasyon

İzmir Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir merkezli 7 ilde Sarallar, Beşoklar ve Hells Angels-Cehenem Melekleri olarak bilinen 3 organize suç örgütüne yönelik dev operasyon başlattı. Haklarında gözaltı kararı verilen 50 kişiden 35'i yakalandı.

27 Haziran 2018 Çarşamba, 10:24
Abone Ol google-news

İzmir Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri faaliyetlerini Türkiye genelinde yürüttüğü öne sürülen Sarallar, İzmir il genelinde faaliyet gösteren Beşoklar ve uluslararası faaliyet gösteren ve kamuoyunda Hells Angels-Cehenem Melekleri olarak bilinen olmak üzere 3 suç örgütüne yönelik çalışma başlattı.

Habertürk Haber Merkezi'nden Neşet Dişkaya'nın haberine göre, çalışmaların ardından suç örgütlerine yönelik sabah erken saatlerde 7 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Haklarında gözaltı kararı bulunan 50 kişiden 35'i gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 16 tabanca, 1 kaleşnikof ile bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.


Gözaltına alınanlar Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorguya alınırken haklarında suç işlemek amacı ile örgüt kurmak, kurulan örgütü yönetmek- üye olma, yağma, kasten yaralama, birden fazla kişiyi darp etme- tehdit, ihaleye fesat karıştırmak, eğlence mekanlarda illegal otopark, vale ve güvenlik hizmetleri yaparak haksız kazanç elde etme suçlarından işlem yapılacağı bildirildi.