Schumacher'in doktorlarından açıklama

Fransa'nın Grenoble üniversite hastanesinde yoğun bakımda olan Schumacher'in sağlık durumunda "minik" bir iyileşme olduğunu açıklayan doktorlar ünlü pilotun dün saat 22'de ikinci bir ameliyat daha geçirdiğini söylediler.Bu ikinci ameliyat ile beynindeki en büyük kan pıhtısının alındığını ve beyne uygulanan basıncın azaldığını söyleyen doktorlar Schumacher'in hayati riskinin hala devam ettiğini söylediler.

31 Aralık 2013 Salı, 10:12
Abone Ol google-news

Koma halinde tutulan Schumacher'in vücut ısısının 34 derecede tutulduğunu belirten sağlık ekibi "Almanya'ya transferi mümkünmü?" sorusuna "bu durumda yolculuk yapması çok riskli olur? cevabını verdiler, Fransa'nın önemli nöro travmatologlarının bir araya geldiği Grenoble tıp fakültesi hastanesinin gereken müdahaler için her türlü ekipmana sahip olduğunu söyleyen sağlık ekibi, ünlü pilotun sağlığı için alınan her kararın "beraber" alındığını belirttiler.

Schumacher yaşam savaşı veriyor... - FOTOGALERİ


Düne göre bugün daha umutlu olduklarını söyleyen doktorlar bu "minik" iyileşme sinyali sayesinde bu sabah Schumacher'in beyin röntgenlerini çekebildiklerini belirttiler.

Genel olarak bu gibi travmalarda ilk 3 günün çok önemli olduğunu açıklayan Profesör Amarenco, bu 3 günün ardından hastanın "uyanma" sürecinin başladığını, bu sürecin 3 haftadan daha fazla sürmesi durumunda hastanın durumunun "çok endişe verici" olduğunu söyledi