Seçime bir gün kala Başbakan Yıldırım'dan erken seçim sinyali

Başbakan Binali Yıldırım, seçime saatler kala erken seçim iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Yıldırım, "Seçimi belirleyen ülkenin şartlarıdır. Ülkede işler yolunda gidiyorsa, vatandaş memnunsa bunun bir siyasi bedeli olur. Seçim hakkı Meclisindir, her zaman seçim kararı alabilir. Ama alması şartların oluşması lazım" dedi.

15 Nisan 2017 Cumartesi, 09:59

Başbakan Yıldırım, Beyaz TV’de katıldığı canlı yayında 'hayır' çıkarsa erken seçime gidilir iddialarına yanıt verdi. Yıldırım "Seçimi belirleyen ülkenin şartlarıdır. Ülkede işler yolunda gidiyorsa, vatandaş memnunsa bunun bir siyasi bedeli olur. Seçim hakkı Meclisindir, her zaman seçim kararı alabilir. Ama alması şartların oluşması lazım. Ülkede terör, güvenlik sorunu, ekonomik kriz olması lazım. Ülkeyi yönetme sorunlarının hat safhaya çıkması, tehditlerin artması lazım. Bunların hiçbiri ortada yokken durup dururken niye seçim olsun” diye konuştu. 

İŞİN SEYRİ DEĞİŞECEK

Başbakan Yıldırım, FETÖ ile mücaleye ilişkin ise şunları söyledi:

Baştan beri söylediğimiz bir şey var. Bu, çok karmaşık bir yapı. İlişkileri, ilişki ağı, günden güne daha çözülmemiş ilişkiler var. Şu ara çok önemli bir tespit yapılmış durumda. Bu tespitin sonuçları, FETÖ ile mücadelede bize ciddi imkan sağlayacak. İşin seyri değişecek. Bunlarla ilgili detaylar önümüzdeki günlerde netleşecek, bu kadar söyleyeyim.