"Sen CHP'ye çok Fransızsın"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, halkı CHP'ye oy vermeye çağıran The Economist dergisine çattı. Erdoğan, "Ey The Economist! Sen CHP'ye çok Fransızsın" dedi.

03 Haziran 2011 Cuma, 14:28
Abone Ol google-news

Partisinin Konya mitinginde The Economist dergisinde çıkan yazıya değinen Başbakan, dergiyi, halkı açıkça CHP'ye oy vermeye çağırmakla suçladı.

Söz konusu makalenin yayımlanmış olmasını "densizlik" olarak niteleyen Başbakan, uluslararası bir yayın organının kendileri lehine bir böyle bir yazı yazmış olması halinde bile aynı tepkiyi sergilemiş olacaklarını anlattı.

“Eğer CHP'yi zerre kadar tanısalar, demokrasiyle CHP kelimelerinin yan yana gelemeyeceğini, tarih boyunca gelmediğini görürler" diyen Erdoğan, dergiye "Ey The Economist! Sen bu ülkeye çok Fransızsın, CHP'ye çok Fransızsın!" diye seslendi.

Bu arada mitingin başında, AKP'nin Konya milletvekili adayı ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da, Başbakan Erdoğan'dan önce bir konuşma yaptı.
 

Economist'teki 'o' haber neydi?

Türkiye'deki genel seçimlere geniş yer veren The Economist dergisi Türk seçmenleri, AKP'nin seçimden sonra tek başına anayasa yapmasını önlemek için CHP'ye oy vermeye çağırmıştı.