Sevilay'dan isyan tweetleri... "Erdoğan'a tapmıştım"

HDP'nin Diyabakır mitinginde meydana gelen patlamadan sonra havuz medyasının isimlerinden Sevilay Yükselir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi.

06 Haziran 2015 Cumartesi, 10:49
Abone Ol google-news

Sevilay Yükselir, HDP'nin Diyarbakır'daki mitinginde meydana gelen patlama sonrası sosyal medya hesabından şaşırtan açıklamlar yaptı.

"ERDOĞAN'A TAPIYORDUM"

"Bu iktidara Erdoğan'a Kürt Sorununun çözümünde attığı adımlardan dolay tapmıştım" yazan Sevilay Yüselir, "Çünkü benim diyen solcuların yapamadığını yapmışlardı.Ama??" diyerek Erdoğan'ın Çözüm Süreci başında terör örgütüne yaptığı "dağdan in Meclis'e gel" davetinden sonra gelinen süreci eleştirdi.

Yükselir, "İn dağdan silahı bırak,düz ovada siyaset yap" diyorsun.Sonra da 'meclise girersen ben biterim' deyip adama dağı zorluyorsun.Ne bu şimdi?" diye sordu.

3-5 OY İÇİN DEĞER MİYDİ?

Sevilay Yükselir, Kürt meselesinde "devrim" niteliğinde atılan adımların heba edildiğini savunarak "Ak Parti bu seçimde çok ama çok yanlış bi politika izledi.Dimyat'a prince giderken evdeki bulgurdan oldu!MHP'ye giden oyları çevirirken kendisine gönül bağı olan Kürtlerin çoğunu küstürdü.3-5 milliyetçi oy için değer miydi?" yazdı.