SGK'den yapılandırma uyarısı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Ankara İl Müdürlüğü, Bağ-Kur borcunu yapılandırmak isteyen vatandaşların, işlemlerini rahat yaptırabilmeleri için kendilerine en yakın Sosyal Güvenlik Merkezine (SGM) müracaat etmelerini istedi.

18 Mart 2011 Cuma, 09:26
Abone Ol google-news

SGK Ankara İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, kamuoyunda ''torba yasa'' olarak bilinen ''Bazı Kamu Alacaklarının Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı''nın TBMM'de kabul edilmesinin ardından yapılandırma işlemleri başladı.

SGK Ankara İl Müdürlüğü, cumhuriyet tarihinin en büyük borç yapılandırmasından yararlanacak olan BAĞ-KUR sigortalılarının işlemlerini rahat yaptırabilmeleri için uyarılarda bulundu.

İl Müdürlüğü, vatandaşlardan, kendi çalıştıkları veya ikamet ettikleri yerlere en yakın SGM'ye gitmelerini istedi. Müdürlük, 2 Mayıs tarihinde son bulacak başvuruların bu şekilde daha kolay yapılarak yığılma ve kuyruk oluşumunun önlenebileceğini belirtti.

Bağ-Kur borcu yapılandırması için başvuru yapılabilecek SGM'lerin adresleri şöyle:
''Yenişehir SGM: Mithatpaşa Caddesi No:25 Kızılay, Ostim SGM: Uzayçağı Bulvarı 18. Cadde No:1 Ostim, Kazan SGM: Satı Kadın Mahallesi G.M.K. 2. Cadde No:12 Kazan, Sincan SGM: İstasyon Mahallesi Ayaş Caddesi No:32 Sincan, Siteler SGM: Demirhendek Caddesi No:54/B Siteler, Çubuk SGM: Yavuz Selim Mahallesi PTT Caddesi A Blok No: 24 Çubuk, Şereflikoçhisar SGM: Yeni Mahalle Sağlık Sokak No:1 Şereflikoçhisar, Beypazarı SGM: Hacıkara Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı No: 365 Beypazarı, Kızılcahamam SGM: Kazım Karabekir Caddesi No:65/A Kızılcahamam, Etimesgut SGM: İstasyon Mahallesi Alan Sokak No:21 Etimesgut, Pursaklar SGM: Merkez Mahallesi Esenboğa Caddesi No: 29/9-10 Pursaklar, Polatlı SGM: Cumhuriyet Mahallesi Yavuz Selim Caddesi No:125 Polatlı, Elmadağ SGM: İsmetpaşa Mahallesi Bülent Ecevit Caddesi No:40/18 Elmadağ, Gölbaşı SGM: Şafak Mahallesi 914. Sokak No:1/17 Gölbaşı.''