'Şiddet devam ederse Avrupa'dan da çekileceğiz'

Yunanistan Spor Bakanı, liglerin süresiz askıya alınmasını değerlendirdi. Bakan, futbol şiddetinin devamı halinde Yunan takımlarını Avrupa kupalarından da çekecekleri uyarısında bulundu.

11 Kasım 2016 Cuma, 16:53
Abone Ol google-news

Ulusal Hakem Komitesi Başkanı Giorgos Bikas’ın yazlık evinin kundaklanmasının ardından Yunanistan Futbol Federasyonu tüm ligleri süresiz askıya almıştı. Bikas, evi kundaklanmadan birkaç gün önce bir meslektaşının kimliği belirsiz kişiler tarafından tehdit edildiğini gördüğünü söylemişti.

''Avrupa'dan çekebiliriz''

Yunan futbolunu pençesine alan şiddet sarmalı hakkında son açıklama Spor Bakanı Giorgos Vassiliadis’ten geldi. Futbol şiddetinin önlenmesi için federasyon ile yakın işbirliği yaptıklarını belirten Spor Bakanı, tüm statlarda gerekli güvenlik önlemleri eksiksiz alınıncaya dek, liglerin başlamayacağını vurguladı. Vassiliadis, futbol şiddetinin devamı halinde Yunan takımlarını Avrupa kupalarından da çekecekleri uyarısında bulundu.

Şiddet olaylarının Yunanistan'ın adını lekelediğinin altını çizen Spor Bakanı; "Şunun çok net olarak anlaşılmasını istiyorum. Sporda şiddetin önüne geçmek için aldığımız önlemler durumun normale dönmesini sağlamazsa hükümet olarak tüm Yunan takımlarını Avrupa kupalarından çekmeye kararlıyız" dedi.