Silopili Aysel her şeye rağmen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni kazandı

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde 14 Mart'ta başlayan sokağa çıkma yasağı kısmen devam ederken, olumsuz şartlara rağmen çalışma azmini hiç yitirmeyen Aysel Kaplan, girdiği üniversite sınavında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni kazandı.

21 Ağustos 2016 Pazar, 12:47
Abone Ol google-news

LYS'de 534 puan ile Türkiye’de 418’inci sıraya yerleşen Aysel Kaplan, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni kazanması, ilçede büyük sevinç yarattı.

Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan Aysel Kaplan'ı tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi.

Dayanan, "2015-2016 eğitim öğretim yılında yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen eğitim, öğretimin aksaması terör sebeplerinden dolayı bir sürü sıkıntılar yaşandı. Bu sıkıntılar içerisinde bugün bu başarıyı bize yaşatan Aysel kızımıza çok teşekkür ediyoruz. Kendisinin aldığı başarıda emeği geçen tüm okul müdürlerine, öğretmenlerine gerçekten bu harika başarıyı Silopi’de diğer öğrencilerimize örnek teşkil edecek bir başarıyı hepimize yaşattıkları için gurur duyuyoruz. Ayrıca bu başarıda emeği geçen ailesinde de çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu başarı diğer öğrencilerimize örnek olur" dedi.

Ailesinin kendisine büyük verdiğini belirten olduğunu ifade eden Aysel Kaplan, babasının gündelik işlerde çalıştığını söyledi.