Sinemayı seven adama veda edildi

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Mithat Alam Film Merkezi kurucusu Mithat Alam, BÜ. MAFM'da düzenlenen tören sonrasında Bebek Cami’inde kılınan öğle namazının ardından Aşiyan'daki aile kabristanında toprağa verildi. Kızkardeşi Zeynep Şengül ve eniştesi ile MAFM ekibi taziyeleri kabul etti.

30 Kasım 2016 Çarşamba, 18:46
Abone Ol google-news

Üniversitedeki töreni MAFM yöneticilerinden Zeynep Unal, "Mithat Bey, her bir öğrencisine ve bizlere, dostlarına bir parçasını bıraktı. Biz, bir sürü Mithat Alamız şimdi. Ögrencisi olduğu Boğaziçi Üniversitesi, kurduğu Mithat Alam Film Merkezi, Mithat Alam Eğitim Vakfı ve destek verdiği Altyazı Dergisi ile kocaman bir ailenin fertleri yaptı bizi." sözleriyle açtı ve bu geniş ailenin fertlerinden aralarında Boğaziçi Üniversitesi Rektöru Mehmet Özkan, MAEV Yönetim Kurulu Başkanı Umut Aral, öğretim üyesi Özcan Vardar, Altyazı Dergisi'nden  Enis Köstepen, Sinefil Dergisi'nden Serhat Mutlu, çocukluk arkadaşları Haluk Kaya ve İlhan Nebioğlu'nun da olduğu konuşmacıları davet etti

MAFM'de Taziye Buluşması

Cenaze töreninin ardından Mithat Alam Film Merkezi ziyaretçi akınına uğradı. Mithat Alam ile yolları bir şekilde kesişenler saat 18.00'den itibaren MAFM sinema salonunda gece geç saatlere kadar birlikteydi, pek çok anı paylaşıldı. Onun vasiyet ettiği gibi güzel anılarla gülümsemeye çalışıldı. Son anına kadar, özellikle genç sinemacıların önünü açmaya zaman ayırdığı vurgulandı. Taziye buluşması yarın da aynı saatte başlayacak.