Sıvas'ta dolu yağışı

Sıvas'ın Hafik ve İmranlı ilçelerinde dolu yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Dolu yağışı nedeniyle bembeyaz bir örtüye bürünen ilçede, elektrikler de bir süre kesintiye uğradı.

05 Haziran 2009 Cuma, 18:42
Abone Ol google-news

Hafik ilçe merkezinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışın ardından dolu yağmaya başladı. Yaklaşık 45 dakika etkili olan dolu, yurttaşlara zor anlar yaşattı.

Kimi işyerlerini su basarken yolların kimi bölümlerinde yaklaşık 40 santimetrelik dolu birikintisi oluştu. Dolu ve su birikintileri nedeniyle araçlar yollarda kalarak bulundukları yerden ilerleyemediler.

Yolların iş makineleriyle açılmasının ardından araçlar yollarına devam edebildi. Dolu yağışı nedeniyle bembeyaz bir örtüye bürünen ilçede, elektrikler de bir süre kesintiye uğradı.
Hafik Kaymakamı İlyas Memiş, ilçe merkezinde yaşanan dolu yağışının ardından ekiplerin tarım arazilerinde hasar belirleme çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Bu arada İmranlı ilçesi Yoncabayır ve Aydoğan köylerinde de sağanak ve dolu yağışı etkili oldu. Yağışla birlikte yoldaki bir bölgede meydana gelen toprak kayması nedeniyle bu köylerin yollarının ulaşıma kapandığı öğrenildi.

Toprak kayması nedeniyle kimi ağaçların da yerinden söküldüğü, il özel idaresi ekiplerinin yolun açılması için çalışma başlattıkları ifade edildi.