"Skandal"

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, muhalefet temsilcilerinin, oğlunu iş dünyasında ''kayırdığı'' yolundaki suçlamalarına bugün sert tepki gösterdi. Sarkozy, bu yorumları ''skandal'' olarak niteleyerek, kınadığını söyledi.

13 Ekim 2009 Salı, 16:09
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanlığı Sarayında söz konusu yorumların hatırlatılması üzerine basına da tepki gösteren Sarkozy, ''Siz polemiklerle uğraşın, benim ülkenin sorunlarını çözmem gerekiyor'' dedi.

Sosyalist Parti'nin geçen seçimlerdeki cumhurbaşkanı adayı Segolene Royal, Paris'in ''La Defense'' bölgesindeki ünlü iş merkezinin yönetiminin Sarkozy'nin oğluna verilmesini sert bir şekilde eleştirmiş ve ''Sarkozy, kamunun çıkarı yerine kendi çıkarlarını düşünüyor. Eğer Sarkozy soyadını taşımasıydı, bu gence bu görev verilir miydi'' demişti.

Muhalefetteki diğer sağcı parti ''MoDem'' Başkanı Francois Bayrou ise, Sarkozy'nin oğlu Jean'ın bu göreve getirilmesini, ''Sarkozy, Roma İmparatoru gibi davranıyor'' diyerek eleştirmişti.

Sarkzoy'nin 23 yaşındaki oğlu Jean, son yerel seçimlerde, iktidar partisinden Paris'in Hauts-de-Seine belediyesinin yönetimine seçilmişti.