"Şoför hayatımızı kurtardı"

Alanya'da 2 kişinin hayatını kaybettiği tur minibüsü kazasından yaralı kurtulan Oddgeir Berlerg Wold, şoförün aracı yan yatırarak birçok kişinin hayatını kurtardığını söyledi.

30 Haziran 2013 Pazar, 08:36
Abone Ol google-news

Alanya'da 2 kişinin hayatını kaybettiği tur minibüsü kazasından yaralı kurtulan Oddgeir Berlerg Wold, kaza anıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kazadan ailesiyle hafif sıyrıklarla kurtulan Norveçli Oddgeir Berlerg Wold (47), ailesiyle kaldığı otelde gazetecilere kaza sırasında minibüste yaşananları anlattı.

Wold, kazayı hafif sıyrıklarla atlattıklarını, eşi Linda Berlerg Wold'un da kısa süre içerisinde hastaneden taburcu edileceğini söyledi.

Çocuklarının tura çıkmadan önce kaza olacağı yönündeki hislerini kendileriyle paylaştığını ifade eden Wold, "Ben de hiçbir şey olmayacağını, her şeyin yolunda gideceğini söyledim. Toros Dağları'na çıkarken şoför yavaş ve dikkatliydi" dedi.

Yolun yarısından sonra aracın hızlanmaya başladığını, şoförün Türkçe bağırarak bir şeyler söylediğini anlatan Wold, "Ne söylediğini anlamadım ama bir şeylerin ters gittiği belliydi. Aracın ters yöne girdiğini düşündüm. Frenin patladığını anladığımızda ise çok geç olmuştu. Sola dönmeye çalışırken maalesef hızlı olduğu için devrildi" diye konuştu.

Kazanın ardından nimibüsten çıkarak ailesine yardım ettiğini belirten Wold, şoförün aracı yan yatırmaması halinde çok daha fazla kişinin hayatını kaybedebileceğini söyledi. Şoförün en doğru kararı verdiğini düşündüğünü dile getiren Wold, "Tura gitmeyi düşünmüyoruz ama geriye kalan bir haftayı iyi geçirmek istiyoruz" dedi.

Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan Marcus Berlerg Olsen (10) ise "Çok korktum, çok kişi bağırdı. Kendimi kötü hissettim" ifadelerini kullandı.

Alanya ilçesinde yayla turundan dönen 27 turisti taşıyan minibüs Yayla Yolu Kavşağı'nda devrilmiş, kazada araçta bulunan 27 kişi yaralanmıştı.

Yaralılardan İsveçli Oliver Andre Karlsson ve Danimarka vatandaşı Annette Sorensen hayatını kaybetmişti.