"Soruşturmalarda çifte standart var"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, soruşturmalarda çifte standart uygulandığını söyleyerek, İzmir Belediyesine yönelik operasyona ilişkin ''Önce savcıyı değiştirdiler, oraya birisini getirdiler, sabahın 6'sında baskın yaptılar. Yandaşlara gelince sabahın 6'sında alınmaz. Hatta polis nezaretinde gidip rapor alması gerekirken kendisi gider, raporunu alır, götürür yargıca" dedi.

25 Kasım 2011 Cuma, 13:35
Abone Ol google-news

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalar Müzesi'nde yaptığı konuşmada, törenin başında konuşan şair Ataol Behramoğlu'nun yeni şiirler yazacağını ifade ettiğini dile getirerek, Behramoğlu'nu ''Dikkatli olun. Yazarken bir gün kendinizi Silivri'de bulabilirsiniz'' diye uyardı.

İzmir Belediyesine ilişkin soruşturma

İzmir Belediyesinin taşeronu kaldırmaya çalıştığını belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

''Vay sen misin kaldıran? Önce savcıyı değiştirdiler, oraya birisini getirdiler, sabahın 6'sında baskın yaptılar, yöneticilerini aldılar. Yandaşlara gelince sabahın 6'sında alınmaz. Hatta polis nezaretinde gidip rapor alması gerekirken kendisi gider raporunu alır götürür yargıca. Bu çifte standarttır. Bu çifte standardın adı ahlaksızlıktır. Yargılamaysa herkes için eşit olmalı. Kişiler gözaltına alınacaksa herkes için eşit olmalı. Kelepçe vurulacaksa herkes için eşit olmalı. Birileri için ayrıcalık, birileri için baskı. Bu doğru değil.''

Konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu, Adalar Müzesi'nin resmi açılışını gerçekleştirdi ve sergiyi gezdi. Gazetecilerin burada gündeme ilişkin soru sormak istemeleri üzerine ''Salı gününü bekleyin'' dedi.