Süleyman Soylu'ya 2008'deki sözleri sorulunca köşeye sıkıştı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 2008 yılında Demokrat Parti Genel Başkanı olduğu dönemde, Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde söylediği sözler sorulunca cevap veremedi.

12 Eylül 2014 Cuma, 15:53
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 2008 yılında Demokrat Parti Genel Başkanı olduğu dönemde Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde söylediği sözler hatırlatınca köşeye sıkıştı.

İşte Süleyman Soylu'nun zor anları - VİDEO
Denizli'de, "5. Olağan Kongre Teşkilat Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı" öncesinde gazetecilerin karşısına çıkan Soylu, bir gazeteci tarafından, "2008 yılında DP Denizli il kongresinde Erdoğan hakkında, 'Etrafındakileri temizlesen adam kalmaz Tayyip Bey' demiştiniz şimdi fikrinizi değiştiren ne oldu?" sorusu sorulunca cevap veremedi. Soru üzerine bir süre gülen Soylu, "Başka soru var mı?" diyerek diğer gazetecilere döndü.

YOLSUZLUKLA SUÇLAMIŞTI

Soylu, Demokrat Parti Genel Başkanı olduğu dönemde AKP ve CHP'yi 'arsenikli partiler' olmakla suçlamıştı. Soylu, Erdoğan için, "Tayyip Erdoğan diyor ki 'durmak yolsuzluğa devam…' Hani millete efeleniyorsun ya... O yakınındakilere efelensene, ağzından bir laf kaçırdı 'Etrafımızda bu tür kişiler olursa temizleriz' dedi. Temizlesen adam kalmaz Tayyip Bey, adam kalmaz etrafına bir bak bakalım" demişti.