Süreyya Önder'den NTV canlı yayınında NTV'ye sert sözler

Sırrı Süreyya Önder NTV canlı yayında NTV’ye fena çaktı. Önder AKP ile ilgili o soruyu duyunca "NTV biraz fazlaca iktidarın kapsama alanı girdi. Hazır da canlı yayındayken korsan bir şey söyleyeyim" diyerek eleştirilerde bulundu.

21 Nisan 2015 Salı, 15:00
Abone Ol google-news

<video:259405>


AKP’nin seçim beyannamesinde baskıda düştüğü açıklanan çözüm süreci bölümünü HDP’li Sırrı Süreyya Önder’e soran NTV muhabiri aldığı cevap karşısında şok oldu.

Sırrı Süreyya Önder'in NTV muhabirine cevabı şu şekilde oldu:

Ayrıntılarına gerek yok bütün halkların hafızasında Dolmabahçe'de okuduğumuz metin… O metnin gayet genişlemiş bir şekilde içini doldurarak biraz daha detaylandırılmış olarak seçim beyannamesinde dile getirilecek.  Fakat hazır NTV'yi yakalamışken NTV biraz fazlaca iktidarın kapsama alanı girdi. Hazır da canlı yayındayken korsan bir şey söyleyeyim. Kimse o Başbakan'ın karşısına geçip soruyorlar orada gazeteciler var adam diyorlar çözüm süreci ne oldu? Suya düştü! Su ne oldu? İnek içti! İnek ne oldu? Dağa kaçtı! Dağ ne oldu? Yandı bitti kül oldu!

PARAYI BULMUŞSUNUZ BULACAĞINIZ KADAR ZATEN…

Arkadaşlar buradan ana akım medyaya sesleniyorum. Bakın siz yanlı yayın yaptığınız zaman Gezi direnişinde ne hale geldi halkın tepkisi gördünüz. İtibarınız kalmadı. Para yerine girsin parayı bulmuşsunuz bulacağınız kadar... Biraz itibara insan onuruna çalışın diyorum. Bunu derken de emekçileri tenzih ederek söylüyorum.

NTV MUHABİRİ “EN AZINDAN” DİYE CEVAP VERDİ…

NTV muhabiri de bu açıklamalar karşısında 'Ben de bir emekçi olarak en azından şunları söyleyebilirim; Bildiğim kadarı ile o soru cevap kısmında en azından kurumumuzun bir temsilcisi yoktu en azından' diyerek karşılık verdi.