Suriyeli işçiyi döven serbest bırakıldı

İzmir'de, işe geç kalan Suriyeli işçinin üzerine basarken çektiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşması sonrasında tepki gören ve dün gözaltına alınan Hasan Kartal serbest bırakıldı.

21 Şubat 2017 Salı, 15:04
Abone Ol google-news

 

 

 

 

 

 

 

Bornova ilçesindeki Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesindeki bir iş yerinde Suriyeli çalışan Mustafa Şerif'in (28) ayağıyla karnına bastığı fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştıktan sonra gözaltına alınan Hasan Kartal'ın Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Kartal, Sulh Ceza Hakimliğinde verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

CNN Türk'te yer alan habere göre; Bir gazetecinin "Neden yaptın?" sorusuna "Sana mı soracağım lan çakal" diye yanıtlayan Hasan Kartal ifadesi alınmak üzere Işıkkent Polis Merkezine getirilmişti. Hasan Kartal'ın polisteki ilk ifadesinde şaka yapmak için o fotoğrafı çektiğini ve paylaştığını söylediği belirtildi.

İzmir'de 16 Şubat 2017'de "Şafak" rumuzlu kişinin, sosyal paylaşım sitesi üzerinden "Türk'ün Suriyeliye intikamı, Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi sinir olmuş hissediyor" şeklinde yaptığı yorumlar, bazı basın yayın organlarında yer almış, tepki toplayan paylaşımı sonrasında Hasan Kartal polis tarafından, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik, aşağılama, işkence" suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.